•  2. miesto žiačok v okresnom kole vo vybíjanej
          • 2. miesto žiačok v okresnom kole vo vybíjanej

26. 03. 2024 sa naše žiačky zúčastnili na okresnom kole vo vybíjanej v Novom Meste nad Váhom. Výborným kolektívnym a bojovným výkonom naše športovkyne obsadili nádherné 2. miesto.

Výsledky:

ZŠ Považany – ZŠ Čachtice 13:13

ZŠ Považany – Stará Turá 11:8

ZŠ Považany – ZŠ Tematínska 14:10

ZŠ Považany – ZŠ Odborárska 10:17

• Testovanie 9

Naši deviataci majú za sebou prvú vážnejšiu skúšku - Testovanie 9. Cieľom testovania bolo získanie obrazu o výkonoch žiakov. Samotný výsledok žiaka slúži ako podklad na prijímacie skúšky na strednú školu. Zároveň môže poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Veríme, že našim deviatakom sa darilo a prajeme im ešte veľa úspechov pri nasledujúcich dôležitých krokoch.

• Testovanie 9
        • ODLOŽ MOBIL, VEZMI KNIHU! - literárna beseda

Spisovateľka, naša rodáčka Mária Pomajbová, členka spolku Slovenských spisovateľov, pôsobiaca v Trenčianskom kraji, si pre nás pripravila literárnu besedu s témou ODLOŽ MOBIL, VEZMI KNIHU.

Beseda bola zameraná na benefity čítania kníh, ktorá tematicky reagovala na mesiac marec – mesiac kníh.

• Ponožková výzva

21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom sme aj my, školáci, vyjadrili obutím si ponožiek rôznych farieb či veľkostí. Tešíme sa, že spolu dokážeme šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti aj takýmto malým gestom.

• Ponožková výzva
        • Čítame si navzájom

Ako býva pekným zvykom, tak i tento rok si žiaci z 1. stupňa počas marca – mesiaca knihy navzájom čítali svoje knihy. Starší žiaci predviedli mladším žiakom, ako sa má správne čítať. Prváci zároveň prekvapili svojím čítaním aj starších žiakov.

Žiaci tak rozvíjali vlastnú čitateľskú gramotnosť. Čítaním si deti zlepšujú svoju slovnú zásobu, rozvíjajú čitateľské zručnosti a objavujú tajomný svet knižných príbehov.

Piatok 29. 3. 2024