• Oznamy

Školský rok 2022/2023

- sledujte, prosíme, novinky na EDU.

_____________________________________________________________________________________________________

Ostatné školské roky

Dodatok č. 1 - k školskému poriadku Materskej školy Považany pri otváraní materských škôl po prerušení prevádzky kvôli prevencii nákazy COVID-19

• Zápis detí do MŠ

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ kard. A. R. oznamuje rodičom budúcich škôlkarov, že Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2020/2021 si môžu stiahnuť na stránke školy v sekcii Dokumenty MŠ.

Ďalej informujeme, že lekárske potvrdenie nie je nutné. Vyplnenú žiadosť a Vyhlásenie o bezinfekčnosti prosím, pošlite na adresu ZŠ s MŠ kard. A. R., Považany 216, 916 26 Považany do 31. mája 2020.

Oznam pre rodičov detí navštevujúcich MŠ

Vážení rodičia !

Oznamujeme Vám, že od 01.09. 2019 sa bude uhrádzať poplatok za MŠ elektronickou formou na účet MŠ.

IBAN: SK12 5600 0000 0059 0170 2002

Poplatok za mesiac zostáva 10 eur za dieťa s trvalým pobytom v obci Považany, 13 eur za dieťa s trvalým pobytom mimo obec Považany, 20 eur, ktoré nedovŕši vek 3 roky za mesiac, a to vrátane mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši 3 roky.

Žiadame Vás, aby ste poplatky uhradili v troch splátkach nasledovne:

1. Splátka za mesiace september, október, november, december 2019 do 15.9. 2019.
          2. Splátka za mesiace január, február, marec 2020 do 15.1. 2020.
          3. Splátka za mesiace apríl, máj, jún 2020 do 15.4. 2020.

Do správy pre prijímateľa zapíšte meno a priezvisko Vášho dieťaťa.

Ďakujeme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pirátsky týždeň na chate

V dňoch od 10.6. – 14.6.2019 sme si objednali krásne slnečné počasie a vydali sme sa s deťmi z materskej školy na týždenný pobyt do krásneho prostredia Kálnických hôr. S deťmi sme podnikali prechádzky so zameraním na poznávanie okolitého prostredia.  Vyrobili sme si tričká a šatky tak, ako to mávali ozajstní piráti. S pomocou miestnych hasičov sme sa vyviezli na zrub, odkiaľ si deti vyšliapali cestičku ku dvojkrížu na Ostrom vrchu a kochali sme sa krásnym výhľadom. Deti navštívil zubár, ktorý im porozprával o čistení zúbkov a priniesol im darček v podobe jednozväzkovej kefky. Tiež nás navštívil vojak Slovenskej armády, ktorý deťom porozprával a poukazoval zbrane,, dymovnice a tiež si s nimi zacvičil.. Deti v predposledný deň hľadali poklad a s pobytom sa rozlúčili nočnou prechádzkou po okolí, kde pomocou bateriek pozorovali hmyz. Myslím si, že všetci či deti, rodičia i personál, ktorí sa zúčastnil na pobyte sme sa  mohli rozlúčiť s radosťou a dobrým pocitom. Fotografie si môžete pozrieť v našej galérii Pirátsky týždeň na chate.

Vážení rodičia!!

Blíži sa čas Vianoc a akcie s názvom Považianske Vianoce. Týmto by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o zapojenie sa do Vianočných trhov, ktoré sa pravidelne každý rok konajú v Kultúrnom dome Považany. Stačí s dieťaťom v domácom prostredí vytvoriť malú pozornosť, ktorú by sme mohli na trhoch prezentovať (predávať) a priniesli do MŠ najneskôr do 12.12.2018.

Finančné prostriedky budú venované deťom z MŠ.

Prosíme o zapojenie všetkých rodičov a ich detí!!

Ďakujeme – členovia rodičovského združenia.