• Skupinové vyučovanie 1. ročník

• Dňa 26. 09. 2024 v 1. triede prebiehalo skupinové vyučovanie. Cieľom vyučovania bolo zopakovať si učivo hravou a zábavnou formou, naučiť sa spoločne pracovať v skupine, vzájomne si pomáhať a rešpektovať. Venovali sme sa písmenám a číslam, ktoré už naši prváci poznajú. Precvičili sme si priestorovú orientáciu s „kamarátkami“ gombičkami.  Pozornosť sme venovali aj Svetovému dňu mlieka, kde skupinky zaraďovali, čo je vyrobené z mlieka a čo nie.

Oceňujeme, že všetci veľmi pekne pracovali v skupinách. Skupinové vyučovanie v našej triede si určite zopakujeme.

• Biela pastelka - poďakovanie

• Ďakujeme, že ste sa zapojili do verejnej zbierky Biela pastelka. Vďaka vašej štedrosti sa nám podarilo vyzbierať 130 eur. Tento príspevok pomôže niekomu zmeniť život k lepšiemu. Vaša podpora je dôkazom, že aj malý skutok môže priniesť veľkú zmenu. Ďakujeme!

• Exkurzia – Medolandia (Dolná Krupá) - 2. a 4. ročník

• Hovorí sa, že jedenkrát vidieť je lepšie ako tisíckrát počuť, preto sa aj naši žiaci rozhodli navštíviť Medolandiu. Práve tu spoznali život včiel a dozvedeli sa o včelích produktoch. Exkurzia bola spojená s prehliadkou Villy Apimed a rozprávaním o zakladateľke rozária. Deti prešli okolo najväčšej kvapky medu a v obchodíku ochutnali z ponuky medov. Počas prechádzky v Rozáriu M. H. Chotekovej si zahrali zábavno-náučnú hru a mohli voľne spoznávať jednotlivé druhy ruží.  V závere exkurzie deti dostali sladký darček.

• Exkurzia - MŠ

• Lienky a Včielky dnes absolvovali výlet do Veselého pri Piešťanoch do Plantexu a do Podolia, kde boli pozrieť miniatúry hradov. Deťom sa veľmi páčilo, nezmokli a exkurziu si spoločne užili a niečo nové sa naučili.

• Účelové cvičenia

• Minulý týždeň prebiehali účelové cvičenia (teoretická a praktická časť), v rámci ktorých naši žiaci turisticky navštívili aj hrad Beckov s komentovanou prehliadkou.

• Biela pastelka - verejná zbierka na podporu ľudí so zdravotným znevýhodnením

• 20. 09. 2024 (piatok) sa naša škola zapojí do verejnej zbierky Biela Pastelka. Zakúpením symbolickej pastelky, ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky urobíme veľkú vec - pomôžeme niekomu zmeniť život k lepšiemu.

Ako na to? Žiaci si môžu priniesť ľubovoľný finančný príspevok a naša špeciálna pedagogička bude chodiť po triedach so zapečatenou kartónovou krabicou, do ktorej žiaci budú môcť prispieť. Tých prispievateľov, ktorí prispejú do verejnej zbierky, špeciálna pedagogička odmení pastelkou či letákom verejnej zbierky.

Ďakujeme, že vám nie je život nevidiacich a slabozrakých ľahostajný! :-)

Čo je Biela pastelka? Je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

• Tanečná škola Choreofactory v našej škole

• Tanečná škola Choreofactory, ktorá pôsobí v Novej Dubnici, Púchove, Trenčíne a v Novom Meste nad Váhom, dnes prišla medzi nás, aby predviedla žiakom svoje tanečné umenie. Vystúpenie tanečníkov prinieslo energiu, kreativitu a nadšenie, ktoré sú základom každého tanečného prejavu. Veríme, že sa aj naši žiaci rozhodnú nasledovať ich kroky.

• Slávnostné otvorenie školského roka

• Napriek slnečným a horúcim dňom nás kalendár opäť upozornil, že prázdniny sú už minulosťou a nastal čas vrátiť sa do školských lavíc. Hoci teploty pripomínajú skôr vrchol leta než začiatok školského roka, čas nezastavíme. Dnešný deň bol pre našu školu opäť tým okamihom, keď sme po letných prázdninách opäť otvorili svoje brány a privítali všetkých žiakov, učiteľov a zamestnancov.  Obzvlášť sme privítali aj najmenších prvákov, ktorí prerástli čiarku na dverách materskej školy a ich čas zasadnúť do školských lavíc nastal práve dnes. Už teraz sa tešíme na nové dobrodružstvá a výzvy, ktoré tento školský rok prinesie.

• Považany 216
          916 26 Považany