• Prednáška policajného zboru

• Dňa 24. 11. 2022 sme mali v škole návštevu z Okresného riaditeľstva Policajného zboru z Nového Mesta nad  Váhom. Pre žiakov druhého stupňa bola pripravená prednáška, počas ktorej bola žiakom vysvetlená charakteristika šikanovania a kyberšikanovania.  Žiaci boli oboznámení s tým, ako sa prejavuje šikanovanie, proti komu je zamerané, kde dochádza k šikanovaniu a aké tresty im hrozia za trestné činy súvisiace so šikanovaním. Deťom boli uvedené rady, ako sa brániť proti šikanovaniu, na koho sa majú obrátiť a čo majú robiť, keď sa stanú obeťou šikanovania.

• Oznam o udelení riaditeľského voľna a zatvorení MŠ (7.12.2022)

riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že žiaci základnej školy budú mať dňa 07. 12. 2022 (streda) riaditeľské voľno v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie.

Materská škola bude taktiež z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie zatvorená.

Bližšie info viď príloha

Prerusenie_el..pdf

• Informácie o pracovnom mieste

• Základná škola s materskou školou kardinála A. Rudnaya, Považany

Informácie o pracovnom mieste: Pomocná sila do kuchyne

Miesto výkonu práce: Považany 216, Považany

Termín nástupu: 24.11.2022

Rozsah úväzku: 100%  Pracovná pozícia je na zastupovanie počas dlhodobej PN.

Počet študentov školy: 161

Platové podmienky: Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 220/2022 Z. z., ktorými sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Kontaktné informácie:

Adresa školy alebo zariadenia:

Základná škola s materskou školou kardinála A. Rudnaya
            Považany 216
            91626 Považany
            www.zspovazany.edupage.org

Mgr. Bc. Ján Kotyra - riaditeľ školy
            +421907891294

• Cosmos Discovery

• Dňa 22. 11. 2022 absolvovali žiaci našej štvrtej triedy exkurziu do Bratislavy. Najskôr navštívili nádvorie Bratislavského hradu, kde obdivovali panorámu Bratislavy. Následne sa zúčastnili na svetovej výstave kozmonautiky s názvom Cosmos Discovery, ktorá sa konala na výstavisku Incheba expo. Ide o unikátnu výstavu, ktorá všetkých prevedie históriou pilotovaných vesmírnych letov od ich počiatkov až po súčasné plánované misie. Žiaci mali možnosť vidieť stovky originálnych exponátov z USA aj Ruska, ktoré boli vo vesmíre, unikátnu zbierku skafandrov a reálne modely vesmírnych lodí, raketoplánov a rakiet. Aj napriek nástrahám počasia sme to všetci zvládli a sme radi, že sme boli spolu, a plní zážitkov sme sa vrátili domov.

• Milí rodičia a žiaci,

blíži sa nám akcia s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Táto milá akcia má za cieľ potešiť niekoho, kto možno ani nečaká na darček. Aj my, školáci, tak môžeme potešiť aspoň drobnosťou babičku alebo deduška  v domove dôchodcov. Akcia končí 02. 12. 2022. Triedni učitelia Vaše deti o akcii bližšie informujú.

V galérii si môžete pozrieť užitočné rady, čo môže byť obsahom krabičky.

Ďakujeme :)

• Divadlo TUŠ v našej škôlke a škole

• 16. novembra našu škôlku a školu navštívili bábkoherečky z divadla TUŠ. V materskej škole deti videli predstavenie Guľko Bombuľko a pre prvý, druhý a tretí ročník bolo prichystané vystúpenie s názvom Mačky letia do Kanady. Pre všetky deti bolo predstavenie veľkým zážitkom a všetci sa tešia na ďalšiu návštevu.

• Riaditeľské voľno - 18. 11. 2022

riaditeľstvo základnej školy oznamuje, že žiaci základnej školy budú mať dňa 18. 11. 2022 (piatok) riaditeľské voľno v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon). Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 21. 11. 2022.

• iBobor

• V týždni od 7. - 11.11. prebiehala medzinárodná informatická súťaž iBobor. V kategórii Drobci (2. a 3. ročník ZŠ) sa na Slovensku zapojilo  24 566 žiakov (z toho  úspešných riešiteľov je 4 400), v kategórii Bobrík (4. a 5. ročník ZŠ) 32 369 (z toho úspešných riešiteľov je 6 788) , Benjamín 27 676 žiakov (z toho úspešných riešiteľov je 4 220)  a v kategórii Kadet (8. a 9. ročník ZŠ) 22 385 žiakov (z toho úspešných riešiteľov je 8 524).

Z našich zúčastnených žiakov (41 žiakov) úspešnými riešiteľmi sú:

Miroslav Marcin (3.tr.)

Tobias Masarik (3.tr.)

Matej Moravčík (3.tr.)

Zlatko Šálek (5.tr.)

Jozef Remiš (5.tr.)

Nicolas Gajdošech (6.tr.)

Adam Sedlák (6.tr.)

Igor Macek (7.tr.)

Daniela Benedikovičová (7.tr.)

Šimon Moravčík (8. ročník)

Gratulujeme!!!