• Veselé Vianoce

• Nech čaro Vianoc spríjemní chvíle pohody v kruhu Vašej rodiny. Nech nastávajúci rok prinesie Vám veľa zdravia, šťastia a splnenie aj tých najtajnejších želaní. Praje ZŠ s MŠ kard. A. Rudnaya Považany.

• Považanské Vianoce

• Kultúrny dom v Považanoch hostil 2.12.2022 akciu s názvom Považanské Vianoce. Pod záštitou obce v spolupráci s miestnou základnou a materskou školou vystúpili deti s programom. Na pódiu sa striedali deti, ktoré recitovali, spievali, tancovali, vinšovali požehnané sviatky, hrali na hudobné nástroje, túžiac po navodení tej správnej predvianočnej atmosféry. Oficiálnu časť ukončila pieseň druhého stupňa, ktorá odštartovala  diskotéku a vianočné trhy. Predávaný tovar bol ukážkou šikovných rúk žiakov a rodičov, ktorí pripravili chutné dobroty, tematické dekorácie či ručné výrobky.

Považanské Vianoce nie sú o dokonalom programe a o tom, ktorý stánok na trhoch má najviac vytrblietaných ozdôb a zákuskov. Sú o čase. Čase, ktorý môžeme tráviť spolu. Aj o tom sú pre našu školu a škôlku Vianoce.

Za fotky ďakujeme pani Danke Zacharovej.

• Návšteva žiakov v zariadení DOS

• Dnes navštívili naši žiaci spolu s predsedníčkou RZ zaradenie DOS, kde pripravenými balíčkami a programom spestrili predvianočný čas ubytovaným seniorom.  Darčekmi a vystúpením chceli poďakovať všetkým prítomným za ich životnú prácu, námahu, starosti i skúsenosti a spríjemniť im predvianočné chvíle.

• Svätý Mikuláš na nás nezabudol

• Dnes sme mali v našej škôlke a škole vzácnu návštevu -  svätého Mikuláša. Ten dnes na nikoho nezabudol a mal pre každého balíček dobrôt. Všetky deti sľúbili, že budú vzorne poslúchať, preto svätý Mikuláš prislúbil, že určite príde aj o rok. Tešíme sa už teraz.

• Poďakovanie - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Milí rodičia a žiaci,

chceme aspoň takto poďakovať za to, že ste sa pridali do projektu, do ktorého sa zapojilo celé Slovensko. Aj Vašou zásluhou budú potešení seniori, ktorým určite spríjemníte Vianoce.

Ďakujeme, že ste opäť ukázali svoje veľké srdce.

• Vianočný koncert

• Vianoce už pomaličky klopú na dvere a do našej školy zavítali hudobníci z OZ Škola života. Koncert s najkrajšími vianočnými melódiami a koledami – Tichá Noc, Ave Maria, Poďme, bratia, do Betléma, Benedictus, Rolničky, rolničky navodili tú správnu sviatočnú atmosféru v našej škole. Pesničky, doplnené textom rozospievali všetkých žiakov. Dokonca sa v programe našiel aj priestor na účinkovanie samotných žiakov.

• Tvorivé dielne v MŠ

• V materskej škole sa uskutočnili kreatívne dielne, v ktorých rodičia spolu so svojimi deťmi preukázali svoju tvorivosť. Táto akcia sa všetkým veľmi páčila. Ďakujeme za úžasnú atmosféru a vysokú účasť.