• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín - Podjavorinskej Bznice

• Dňa 30. januára 2023 sa konalo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín - Podjavorinskej Bzince. Súťaž prebehla v troch kategóriách.

Žiaci prvého a druhého stupňa podali umelecké výkony a porote sa tí najlepší vyberali len ťažko. Predsa sa zhodla na tomto umiestnení:

Prvá kategória (2. - 4. ročník)

1. miesto – neudelené
            2. miesto – Aďka Vychovalá
            3. miesto – Stelka Kubicová

Druhá kategória (5. - 6. ročník)

1. miesto – neudelené
            2. miesto – Nicolas Gajdošech
            3. miesto – neudelené

Tretia kategória (7. - 9. ročník)

1. miesto – Agátka Galbavá
            2. miesto – Veronika Benáková
            3. miesto – neudelené

Prekonať strach a samého seba, vystúpiť pred porotu a ostatných žiakov, umelecky podať text, to chce skutočnú odvahu. Preto sa porota rozhodla odmeniť každého sladkou odmenou.

Agátka Galbavá získala postupové 1. miesto, ktoré ju posunulo do obvodného kola. Postupujúcej blahoželáme a všetkým recitátorom ďakujeme.

• 2% z dane

• Milí zamestnanci, rodičia, priatelia a podporovatelia školy,

uchádzame sa aj v tomto roku o Vašu podporu v podobe poskytnutia 2 % z Vašich daní za rok 2022 v prospech Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ kardinála A. Rudnaya v Považanoch

Rodičovské združenie sa snaží v čo najväčšej miere pomáhať rozvoju školy. Máme záujem, aby sa deti vzdelávali vo vyhovujúcom a peknom prostredí, a aby k tomuto procesu mala škola kvalitné učebné pomôcky. Toto je náš hlavný cieľ a snažíme sa ho napĺňať postupnými krokmi.

Náš cieľ však nemožno dosiahnuť bez  účasti rodičov a priaznivcov našej školy. Preto Vám touto formou vyslovujeme poďakovanie za doterajšiu pomoc a  príspevky.

Zároveň by sme sa chceli uchádzať o Vašu priazeň pri poskytnutí  2 % z Vašich daní na tieto účely aj v tomto roku. Žiadneho darcu to nestojí ani korunu navyše, pretože ide o peniaze, ktoré občan alebo firma už zaplatili formou dani z príjmu daňovému úradu a my prostredníctvom Vás si môžeme z týchto peňazí nárokovať 2%, 3% resp. 1% pri právnických osobách.

Ako rodičovské združenie Vás prosíme, aby ste poskytli 2 % z Vašich daní v prospech školy a našich detí.   Uisťujeme Vás, že budú účelne použité.

Vyhlasenie o poukazaní podielu zaplatenej dane z prijmov - tu

IČO: 173196170696

DIČ: 2021809174

Právna forma: Občianske združenie

Obchodné meno: Rodičovské združenie pri ZŠ kardinála Alexandra Rudnaya v Považanoch

Sídlo: 916 26  Považany č. 216

Postup :

* pre zamestnancov, ktorým robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
            a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2022 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
            b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2021 dobrovoľnícky pracovali.

Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.

Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!

Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2023 RESP. 2.5.2022  na daňový úrad  alebo do 25.4.2022 do našej školy a budú hromadne odovzdané na Daňový úrad v Novom Meste nad Váhom.

* pre podnikateľov fyzické osoby a tých, ktorí podávajú daňové priznanie

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane je zapracované do tlačiva  daňového priznania. Údaje k vyplneniu sú uvedené nižšie.

* pre právnické osoby

Právnická osoba môže darovať určeným príjímateľom len 1 % zaplatenej dane.

V prípade, že do lehoty na podanie daňového priznania darovala finančné prostriedky najmenej vo výške zodpovedajúcej 0,5 % zaplatenej dane , je oprávnená darovať podiel zaplatenej dane do výšky 2%.

• E-shop so školským oblečením

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás super prekvapenie!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zspovazany/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 6.2. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Konzultačné rodičovské združenie

triedni učitelia Vás už určite informovali, že na budúci týždeň budú prebiehať konzultačné RZ v časoch a termínoch, ktoré Vám poslali.

Využite možnosť konzultácie.

Tešíme sa na Vás.

• Oznam - zmeny poplatkov za stravu

• Vážení rodičia, dovoľujeme si Vás informovať o zmene finančného pásma, ktoré sa týka nákladov na stravovanie, vyplývajúce z VZN, ktoré si, prosím, pozrite v prílohe -tu.

• Hlasovanie - školská kolekcia

• Krásny deň všetkým, máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
            Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

Hlasujte do 13.1. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/7836f9fe