• Vianočné tvorivé dielne v MŠ

• Včera sa u nás, v materskej škole, po úspešných minuloročných tvorivých dielňach opäť konali vianočné dielničky. Rodičia s deťmi nielenže vytvorili veľa krásnych dekorácií, pozdravov, ozdôb, ale i skvelú prijemnú atmosféru.

• Olympiáda z nemeckého jazyka

• Dňa 22. 11. 2023 sa konalo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Súťaže sa zúčastnila Michaela Fleck zo 7. ročníka v kategórii 1C. Miška po úspešnom zvládnutí školského kola (získala 79 bodov zo 100) postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať vo februári. Držíme palce!

• Informatická súťaž iBobor

• V dňoch 6. 11.- 10. 11. 2023 sa konala medzi žiakmi obľúbená súťaž iBobor. Tento rok sa na Slovensku zapojilo 129 965 žiakov 2. až 9. ročníka. Z našej školy sa zapojilo 49 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sú:

v kategórii Drobec (2.-3. ročník) -   Michaela Hana Ondková (2. roč.)

Félix Nikodém (3. roč.)

Max Šandor (3. roč.)

Šimon Kotleba (3. roč.)

v kategórii Bobrík (4. a 5.roč.) – Miroslav Marcin (4. roč.)

Matej Moravčík (4. roč.)

Simona Starcová (4. roč.)

Sebastián Púchovský (4.roč.)

Šimon Sedlák (5. roč.)

Matej Šálek (5. roč.)

Rastislav Kubíček (5. roč.)

v kategórii Benjamín (6. a 7. roč.) – Nicolas Gajdošech (7.roč.)

Lukáš Nižnanský (7. roč.)

Lukáš Korba (7. roč.)

Matúš Kepko (7. roč.)

v kategórii Kadet (8. a 9. ročník) – Marek Majerník (8. roč.)

Tereza Ondrejková (8.roč.)

Samuel Haruštiak (9. roč.)

Všetkým srdečne gratulujeme.

• Príspevok na ZRPŠ - opätovný oznam

• Na školský rok 2023/2024 sa jednohlasne odsúhlasila výška príspevku 25,- € na (dieťa), žiaka ZŠ a MŠ. Poplatok prosíme uhradiť na bankový účet: IBAN: SK28 5600 0000 0058 2407 3002.

Do poznámky treba uviesť meno dieťaťa (žiaka) a triedu, ktorú navštevuje.

• Kreatívne s odpadovým materiálom

• Naši tretiaci si pracovné vyučovanie spestrili kreatívnou činnosťou. Využili tak odpadové materiály, ktoré vždy nemusia skončiť iba v zberných nádobách. Darmo, kreativite sa medze nekladú. Veď posúďte sami.

• Volejbal žiačok

• V piatok dňa 10.11. 2023 sa naše dievčatá zúčastnili okresného predkola v MIDI volejbale žiačok ZŠ. Súťaž organizovala ZŠ Odborárska, ktorá si nás prizvala, aby sme si zatrénovali a nabrali skúsenosti do Majstrovstiev okresu, ktoré sa budú konať v marci 2024. Náš mladý tím si zahral s kvalitnými súpermi z vyšších ročníkov. Po úvodných neúspechoch sme objavili tímového ducha a hra sa skvalitnila, čo vyvrcholilo dvoma vyhranými zápasmi. Dievčatá sa umiestnili na konečnom 5. mieste zo zúčastnených ôsmich družstiev. Dievčatám prajeme, aby im zápal, radosť a tímový duch vydržali čo najdlhšie, lebo len spolu môžu vyhrať.

Naše hráčky: Emma Jamborová, Nina Valapková, Paulína Ondková, Sofia Masárová, Nela Trebatická, Adela Valová

• Bubnovačka 2023 - 20.11. 2023

•  „Aby bolo deti lepšie počuť“

V tento deň si milé deti môžete do školy doniesť predmet, na ktorom spoločne vytvoríme čo najväčší hluk. Môže to byť bubon, PET fľaše, hrniec, vedierko s varechou, čokoľvek. Kreativite sa medze nekladú.

Hlas detí je dôležitý!

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť!“, pretože hlas detí je dôležitý!

Podujatím už po desiatykrát spoločne upozorníme na dôležitosť ochrany detí pred násilím, pripomenie si potrebu včasnej prevencie v spoločnosti a spoločne aj s vami vyjadríme svoje hlasné NIE, násiliu na deťoch!

• Projekt Záložka do knihy spája školy

• Po niekoľkoročnej prestávke sa naša škola opäť zapojila do projektu Záložka do knihy spája školy. Organizátorom už 14. ročníka tohto projektu je Národný inštitút vzdelávania a mládeže a Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Témou tohtoročného projektu bol Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov.

Našou spriatelenou školou, do ktorej putovali záložky,  bola tentoraz Základní škola a Mateřská škola Větřkovice u Vítkova, ktorá leží blízko severomoravského mesta Opava.

Naši žiaci vyrábali záložky, inšpirované prečítanými príbehmi, rozprávkami a básňami. Vybrať 40 záložiek pre české deti bolo naozaj náročné, pretože každá mala v sebe niečo pekné, čo poteší oko i srdce čitateľa.

V galérii môžete vidieť naše záložky, ale i záložky z Česka.

• Prednáška a workshop - Kvalita ovzdušia

• Vo štvrtok 2. novembra našim žiakom 1. stupňa manažéri kvality ovzdušia z ministerstva životného prostredia pre Trenčiansky kraj zábavnou formou sprostredkovali informácie o kvalite ovzdušia, jeho znečisťovaní a dôležitosti ako napríklad správne kúriť v domácnosti. Spolu si vyrobili lapače prachu a veterné vrtuľky, ktoré zavesili na stromy v okolí školy.