• Úspech našej ôsmačky

• Na našu veľkú radosť sme prijali správu, že naša žiačka Agátka Galbavá (8. ročník) sa v kategórii STARŠIE ŽIAČKY stala  VICEMAJSTERKOU SLOVENSKA vo volejbale v SEZÓNE 2022/2023.

Agátke a jej spoluhráčkam srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov.

• Škola v prírode - Veľká Rača

• Škola v prírode je neodmysliteľnou akciou, do ktorej sa naša škola s obľubou zapája. Ide o jednu  z najúčinnejších foriem vzdelávania a rozvoja osobnosti dieťaťa v mimoškolskom prostredí. Z našej školy sa zúčastnilo 43 žiakov. Napriek tomu, že bol chladný a upršaný týždeň, naše deti zažili okrem učenia veľa aktivít, turistiku, zábavne kvízy, hry a najmä čas trávený spolu. Všetkým deťom sa veľmi páčilo.

• Krajské kolo v atletike

• Krajské kolo atletiky žiačok sa uskutočnilo 18. mája 2023. V Dubnici nad Váhom našu školu reprezentoval mladý a perspektívny tím v zložení: Viki Janáčková, Aďa Zelová, Emmka Jamborová, Veronika Adamcová, Sofi Zervanová a Ninka Valapková. Naše atlétky síce zdatne bojovali, no na víťazné umiestnenie to nestačilo. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy.

• SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIU TRIEDU

• Milí kamaráti, vyhlasujeme súťaž o najkrajšiu triedu.

Členovia školského parlamentu spolu s p. učiteľom Mišurom, školskou špeciálnou pedagogičkou a p. upratovačkami budú od 22. 05. 2023 do 29. 06. 2023 kontrolovať poriadok a čistotu vo vašich triedach, takže.... Nestrácaj čas a šup do toho. Hodnotíme nasledovné: poriadok v triede, poriadok pred triedou na chodbe, nástenky, vitrínky, lavice, kreativitu v triede a zmysel pre poriadok a čistotu.

Vyhodnotenie súťaže bude na konci šk. roka.

• Deň matiek

• Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamení osláv všetkých mamičiek. Ide o medzinárodnú udalosť a nielen u nás na Slovensku, ale aj v mnohých ďalších krajinách sa tento deň oslavuje ako Deň matiek. Je to oslava materstva, obetavosti a lásky matiek voči svojim deťom. Aj preto si deti z našej materskej a základnej školy uctili tento sviatok a pripravili pre naše mamičky a babičky krásny kultúrny program, ktorý pozostával z básničiek, spevu, tancov a hry na hudobné nástroje.

• 3. miesto našich žiačok v regionálnom kole vo florbale

• Naše žiačky sa v piatok 12. 05. 2023 zúčastnili regionálneho kola vo florbale. Náš mladý a perspektívny tím v Nemšovej bojoval s nasadením a športovým zápalom. Vo veľkej konkurencii si naše športovkyne odnášajú 3. miesto a bohaté skúsenosti, z ktorých, veríme, dokážu ťažiť na ďalších podujatiach.

Našu školu v regionálnom kole v Nemšovej reprezentovali: Galbavá Agáta, Guricová Lenka, Jamborová Emma, Janáčková Viktória, Masárová Nikol, Masárová Sofia, Rozbrojová Vanesa, Trebatická Nela, Valapková Nelly, Valapková Nina, Zelová Andrea, Zervanová Paula Sophia, Miškechová Lily.

• Atletická súťaž – 1. miesto dievčat, 7. miesto chlapcov

• Atletika sa často nazýva aj kráľovná športu. Dňa 10. 05. 2023 sa naši žiaci zúčastnili atletickej súťaže v Novom Meste nad Váhom.  Naši športovci si zmerali s ostatnými školami sily v týchto disciplínach: beh na 60 metrov, beh na 800 metrov, skok do diaľky, hod vortexom, skok do výšky, vrh guľou, štafeta 4x60 metrov.

Dievčatá získali 1. miesto a postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň v Dubnici.

Chlapci vo veľkej konkurencii obsadili 7. miesto.

Našu školu reprezentovali: Agáta Galbavá, Emma Jamborová, Sarah Jošticová, Sophia Paula Zervanová, Nina Valapková, Andrea Zelová, Martin Konkuš, Marek Majerník, Šimon Moravčík, Jakub Pomajbo, Matej Pomajbo, Ladislav Šandor.

• SLOVENSKO SPIEVA – koncert OZ Škola života

• V tomto týždni sa uskutočnil v našej telocvični koncert SLOVENSKO SPIEVA. Hudobný program sa zameriaval na hlavné folklórne regióny Slovenska. Prostredníctvom jednotlivých ľudových piesní sme si pripomenuli Myjavu, Detvu, Horehronie, Terchovú, Oravu a východ Slovenska. Zazneli aj piesne z rómskeho prostredia. Všetkým žiakom sa veľmi páčilo. Našli sa aj žiaci, ktorí zaspievali a zarecitovali do mikrofónu pred celou školou.

• Riaditeľské voľno - MŠ, ZŠ (streda)

• Vážení rodičia,

riaditeľstvo základnej školy s materskou školou Vám oznamuje, že žiaci materskej a základnej školy budú mať dňa 03. 05. 2023 (streda) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.