• AG testy - distribúcia

• Milí rodičia, ktorí ste si objednali AG samotesty, ďalšia distribúcia bude v utorok (15. 03. 2022) od 7,00-7,35 a poobede od 12,10 - 16,00 hod pred budovou školy.

• Komparo 5 - 17.03.2022

• Vážení rodičia PIATAKOV,

spoločnosť EXAM testing každý rok ponúka žiakom jedinečnú možnosť vyskúšať si testy zo slovenčiny a matematiky podobné tým, ktoré ich čakajú na Testovaní 5.

Najbližšie testovanie KOMPARO pre piatakov sa uskutoční už 17. marca. Každý účastník dostane podrobnú informáciu o svojich výsledkoch. Dozvie sa, ako je na tom v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ktoré typy úloh mu robia problémy a ktoré učivo si ešte musí zopakovať. Táto analýza sa stane akýmsi kompasom, ktorý pomôže účastníkom nájsť smer, ktorým by sa mali vydať na ďalšej ceste za úspechom.

Organizátorom testovania KOMPARO je spoločnosť EXAM testing, ktorá sa profesionálne venuje testovaniu žiakov už 25 rokov a má na túto činnosť potrebné povolenia.

Hoci je účasť na testovaní KOMPARO dobrovoľná, každoročne sa doň zapájajú tisíce žiakov. Aj pre školy je KOMPARO veľmi užitočnou spätnou väzbou.

• Karneval

• Kým pri slove fašiangy sa dospelým vybaví obdobie plesov a zábavy, žiakom sa spája s karnevalom. Ten sa uskutočnil v našej škole v jednotlivých triedach prvého stupňa. Pri pohľade na masky detí sa skloňovali slová – tvorivosť, nápaditosť, šikovnosť detí a ich rodičov. Deti sa predstavili v maskách, ochutnali z typických fašiangových dobrôt - fánky, šišky, oškvarky a jaternice. Tiež si spoločne zasúťažili a zatancovali.

• ZBIERKA PRE UKRAJINU v obci  Považany
          • ZBIERKA PRE UKRAJINU v obci Považany

• Obec  Považany  sa  zapojila  do  zbierky  pre  Ukrajinu. Podľa aktuálnych  informácií  ľudia najviac potrebujú tieto veci:
            - deky,

- spacáky,

- instantné  polievky (vifon)

- konzervy.

Pre prijímanie materiálnej pomoci krízový štáb obce zriadil kontaktné miesto v budove Materskej školy Považany č. 215 – (Knižnica), kam  ju  občania môžu priniesť v dňoch:

Pondelok a streda v čase:  od 12.00 hod - 18.00 hod.

Piatok v čase:  od 12.00 - 17.00 hod.

• Aktualizované informácie k vyučovaniu od 28. februára

• Aktualizované informácie k vyučovaniu od 28. 2. 2022, ktoré vychádzajú zo školského semaforu:

Pri potvrdení ochorenia COVID-19 ide do karantény len pozitívny žiak. Zvyšok triedy zostáva naďalej v škole na prezenčnom vzdelávaní. Žiaci však potom majú povinnosť nosiť rúško/respirátor aj v triede po dobu 10 dní.

Zavádza sa pojem individuálna izolácia – je to osoba, ktorá bola pozitívne testovaná a ide do karantény. Vzťahuje sa na žiaka ale aj zamestnanca školy. O karanténe pozitívnej osoby rozhoduje lekár.

Počas vyučovania v triedach žiaci nemusia mať rúška/respirátory. Pri presunoch a na chodbách ich však musia mať. V prípade, že sa v triede vyskytne pozitívny prípad, žiaci nosia rúško/respirátor po dobu 10 dní.

Vstup cudzím osobám je dovolený len po predložení prehlásenia o bezpríznakovosti.

Krúžková činnosť sa od 28. 2. 2022 obnovuje v plnom rozsahu.

• AKTUÁLNY ŠKOLSKÝ SEMAFOR

• Milí rodičia, prosíme, oboznámte sa s aktuálnym Školským semaforom -TU.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti - TU.

Písomné vyhlásenie návštevníka o bezpríznakovosti -TU.

Oznámenie o výnimke z karantény - TU.

• AG samotesty - distribúcia

• Milí rodičia, ktorí ste si objednali AG samotesty, ďalšia distribúcia bude v utorok (22. 2. 2022) od 7,00-7,35 a poobede od 12,10 - 16,00 hod pred budovou školy.

• MATEMATICKÝ KLOKAN - aktualizované info

• Dňa 11. 04. 2022 sa uskutoční medzinárodná matematická súťaž „Matematický klokan“. Žiaci 2.-4.ročníka, ktorí máte záujem zúčastniť sa, prihláste sa u svojich triednych učiteliek, žiaci 5.-9. ročníka u pani učiteľky Adámkovej.

Štartovné bude hradené zo ZRPŠ. Termín prihlásenia do 28.02.2022.

Čo je Matematický klokan?

Najväčšia žiacka matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája 6 miliónov žiakov v 80tich krajinách sveta.

Prečo sa súťaž žiakom páči?

Úlohy v teste sú zaujímavé, na ich riešenie je potrebný skôr zdravý sedliacky rozum ako náročná matematika. Pri každej úlohe žiaci vyberajú správnu odpoveď z piatich ponúknutých možností.

Každému dieťaťu zostane na súťaž spomienka v podobe krásneho diplomu a malého darčeka. Tí najúspešnejší dostanú zaujímavú cenu. Päť šťastlivcov získa v žrebovaní mobil.

Prečo sa súťaž páči rodičom?

Riešenie úloh podporuje v žiakoch logické myslenie. Úlohy sú hravé, ukazujú žiakom, že aj matematika môže byť zaujímavá. Žiaci sa učia podať výkon v určenom čase, pracovať s odpoveďovými hárkami. Tieto skúsenosti neskôr využijú pri dôležitých testovaniach alebo na prijímacích skúškach.

• AG samotesty - distribúcia

• Milí rodičia, ktorí ste si objednali AG samotesty, ďalšia distribúcia bude v utorok (8. 2. 2022) od 7,00-7,35 a poobede od 12,10 - 16,00 hod pred budovou školy.

Testy nemôžeme dať deťom, musí po ne prísť zákonný zástupca.

• Aktualizovaná informácia pred zajtrajším nástupom do školy

keďže žiaci prídu zajtra do školy, je po riaditeľskom voľne a polročných prázdninách pri nástupe potrebné priniesť alebo poslať cez Edupage nasledovné dokumenty:

Každý jeden žiak  - Vyhlásenie o bezpríznakovosti -TU.

Žiaci, ktorí sú prekonaní alebo očkovaní, musia mať nielen Vyhlásenie o bezpríznakovosti, ale aj Oznámenie o výnimke z karantény -TU.

Prosíme, pretestujte deti AG samotestami.

• Dôležité oznamy

• Milí rodiča, prosíme, venujte pozornosť týmto oznamom:

Dňa 03.02.2022 (štvrtok) je udelené riaditeľské voľno z dôvodu zlej pandemickej situácie.

Dňa 04.02.2022 (piatok) budú polročné prázdniny.

Nástup všetkých tried do školy je 07.02.2022 (pondelok). Ak by sa niečo zmenilo, dáme Vám včas vedieť.

• Dôležité INFO

prosíme Vás, všetky informácie od kedy do kedy trvá karanténa jednotlivých tried máte vždy v správe od pána riaditeľa, ktorú Vám vždy po nahlásení pozitívneho prípadu zaslal.